Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

אורנה גולדמן, עורכת דין. 

משרד בוטיק המציע יחס חם ואישי, לצד מקצוענות ללא פשרות. פגישת ייעוץ ראשוני ללא תמורה וללא התחייבות. כמו כן מציעה אופציה של ביקורים בבית הלקוח

Mature Couple Showing Affection

מהו ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי אשר מהווה חלופה למינוי אפוטרופוס. ייפוי הכוח מאפשר לכל אדם בגיר לקבוע מי יטפל בענייניו בעתיד - אם וכאשר לא יוכל לטפל בהם בעצמו. 

ייפוי כוח מתמשך יכול להתייחס לעניינים רפואיים, אישיים או רכושיים - או רק לחלקם. ניתן לכלול גם "הנחיות מקדימות", בהן יבהיר איך הוא מבקש ממיופה הכוח לפעול בעתיד.

"רגע, כתבתי כבר צוואה, אז מדוע אני צריך עכשיו ייפוי כוח מתמשך?"

אין קשר בין שני המסמכים. בעוד שבכתיבת צוואה מורה האדם מה ייעשה ברכושו ועוד, לאחר מותו, הרי שבייפוי כוח מתמשך מנחה האדם איך ייראו חייו בעודו בחיים, אבל במצב שבו הוא " אינו מבין דבר" ואינו מסוגל לקבל החלטות ולנהל בעצמו את ענייניו.

Family Portrait

למה לערוך אצלי ייפוי כוח מתמשך?

01

תמונה 73.jpeg

ייפוי כוח מתמשך

אורנה גולדמן, עורכת דין.

אצלי תקבל יחס חם ומענה לכל השאלות. מעבר להכשרה מיוחדת במשרד המשפטים, עריכת ייפוי כוח מתמשך דורשת רגישות יתרה, יכולת הקשבה ומקצוענות בלתי מתפשרת.

עריכת ייפוי כוח מתמשך

רגשות ושיקולים

עריכת ייפוי כוח מתמשך כרוכה בהרבה מאוד שיקולים רגשיים שצפים ועולים ויש לנסות ולנטרל חלק מהם. היתרון המשמעותי של עריכת ייפוי כוח מתמשך הוא שהוא מבוסס על בחירה אישית של הממנה ועל מערכות יחסים משפחתיות וחברתיות של קרבה ואמון. אבל, בדיוק מכאן עשויה לנבוע בעייתיות והתלבטות בה נוכל לסייע לממנה לברר את רצונו האמיתי ולנסות "לעשות מעט סדר בבאלגן". ישנם שיקולים רבים שיש להביא בחשבון בעת בחירת מיופה הכוח. מדובר בהחלטה משמעותית אשר תשפיע על חיי "הממנה" (מי שעורך את ייפוי הכוח - ממנה את מיופה הכוח), ומשכך מחייבת בחינה של מכלול השיקולים העניינים. 

Mother and Daughter Love

02

03

Seniors Laughing

מסירת המנדט למיופה הכוח שייבחר

והאחריות שבצידה

יש להסביר לממנה את ההשלכות הכרוכות במסירת ה"מנדט" לניהול ענייניו העתידיים בידי מיופה הכוח, וכן  את סמכויותיו ואת חובותיו של מיופה הכוח. כמו כן יש להסביר לממנה את האפשרות לביטול ייפוי הכוח על ידו. בחלק גדול מייפויי הכוח נשאל את הממנה האם הוא יהיה מעוניין לעבור לדיור ציבורי בבוא היום, או האם הוא יעדיף להישאר בבית. האם יהיה מעוניין שחייו יוארכו באופן מלאכותי לקראת סוף חייו, ועוד הרבה מאוד שאלות רגישות מסוג זה. מדובר בשיח חשוב ורגיש שחושף את המשפחה כולה לעיסוק בנושאים שעד כה העדיפו לא לדבר בהם.

H.png
עשית ביטוח בריאות ? מעולה !
אבל מי יקבל עבורך החלטות ביום שבו לא תוכל לטפל בעצמך ?

לא מדובר רק באנשים מבוגרים ובבעלי מוגבלויות כאלה ואחרות. כל אדם יכול חלילה להיקלע למצב בו חייו לא יחזרו להיות מה שהיו פעם, ויהיה עליו לקבל החלטות שכבר לא יהיה מסוגל לקבלן. במצב זה יהיו אחרים סביבו שיהיה עליהם להחליט עבורו מה נכון ומה טוב, ולא בטוח כלל שאלה תהיינה הבחירות הנכונות. לשם כך, ובדיוק כדי לא להגיע למקום הזה,

מומלץ לערוך ייפוי כוח מתמשך מבעוד מועד

למי ייפוי כוח מתמשך עשוי להתאים במיוחד?  

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך חובה לכל מי שרוצה לחיות "בראש שקט". עריכתו היא חובה עבור כל אדם המעוניין בשלוות נפש ובאיכות חיים בזקנתו, או במקרים בהם יהפוך, חלילה, לסיעודי (עקב תאונה או מחלה), ולא יהיה במצב בו יוכל לקבל החלטות ולנהל את ענייניו בעצמו. כמו כן תבטיח עריכתו לאדם הממנה כי הקרובים אליו ואלה שהוא סומך עליהם, יהיו אלו שבפועל ידאגו לאינטרסים שלו בבוא העת.

חשוב להדגיש כי עריכת ייפוי כוח מתמשך תקל מאוד על ילדים לטפל בהוריהם בראש שקט וללא בירוקרטיה ממושכת ומטרידה בהמשך. כמו כן, כאשר הדברים ברורים לכולם מראש, וכאשר כל אחד מבין את רצון הממנה ואת תפקידו שלו במערך המשפחתי, יש סיכוי טוב מאוד למניעת חיכוכים מיותרים וכואבים ולשמירה על המשפחה מאוחדת ואוהבת.

מתי נכנס ייפוי הכוח המתמשך לתוקף

ייפוי כוח מתמשך ייכנס לתוקף במועד בו יחדל הממנה להיות מסוגל להבין בנושא שניתן לגביו ייפוי הכוח המתמשך. לצורך הפעלת ייפוי הכוח יש צורך למסור לאפוטרופוס הכללי טופס הצהרה

Eating Grapes
במה כרוך התהליך

מדובר בתהליך קצר יחסית ללא צורך בהתערבות של בית המשפט. לצורך עריכתו נדרשות לפחות 2 פגישות עם הממנה ופגישה אחת עם מיופה הכוח. זאת בנוסף לעריכת המסמכים ושליחתם אשר מתבצעת על ידי עורך הדין במשרדו. (העתק חתום מייפוי הכוח המתמשך יופקד במרשם המנוהל על ידי האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים). 

שטר טרחה לעריכת ייפוי כוח מתמשך נגזר מהיקף העבודה ומורכבותה ונע בין 2,500-5,000 ש"ח + מע"מ .

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם

תודה! נחזור עליך בהקדם

צור קשר
bottom of page